Κιργιζιστάν

Çok Sayıda Kırgız Aktivist Sınır Üzerinden Hapse Atıldı Protesto Ev Hapsine Taşındı

Ukrayna Başbakanı Denys Shmyhal, 12 Nisan’da ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ile Pentagon’da yaptığı toplantıda modern ve sofistike ABD silahları için bir başka büyük hamle daha yaptı.

Shmyhal, Ukrayna’nın “hala yoğun askeri desteğe – Rus hava saldırılarının etkisini en aza indirgeyecek daha fazla hava savunma sistemine, onlar için daha fazla ağır toplara, havan toplarına ve mühimmata” ihtiyacı olduğunu söyledi ve Pentagon’dan “Ukrayna’ya sağlama olasılığını yeniden gözden geçirmesini” istedi. ..uzun menzilli füzeler.”

Canlı Brifing: Rusya’nın Ukrayna’yı İstilası

RFE/RL’ler Canlı Brifing size Rusya’nın geniş çaplı işgali, Kiev’in karşı saldırıları, Batı askeri yardımı, küresel tepki ve sivillerin içinde bulunduğu kötü durumla ilgili en son gelişmeleri verir.. RFE/RL’nin savaşla ilgili tüm yayınları için, buraya tıklayın.

Austin ile birlikte gazetecilere açıklamalarda bulunan Shmyhal, Kiev’in ABD’nin Ukrayna’ya tanklar ve Bradley ve Stryker piyade savaş araçları sağlamak için bir koalisyona katılma kararını alkışladığını, ancak karşı saldırımızın başarılı olması için bu tür silahların artmasına ihtiyacımız olduğunu söyledi. tedarik.”

Ukrayna’nın bir savaş uçağı koalisyonu oluşturduğunu belirterek, “ABD’yi en önemli katılımcısı olmaya davet ediyoruz” dedi.

Ukrayna aylardır ABD ve müttefiklerine Rusya’ya havada yetişecek savaş uçakları sağlamaları için baskı yaptı. Pentagon, savaşın tırmanmasıyla ilgili endişeler nedeniyle direndi. Ancak Shmyhal 12 Nisan’da modern savaşta hava üstünlüğünün çok önemli olduğunu ve Amerika’nın “Ukrayna’ya F-15 veya F-16 uçakları sağlayarak liderliğini bir kez daha gösterebileceğini” söyledi.

Pentagon sözcüsü Tuğgeneral Pat Ryder daha önce yaptığı açıklamada, Austin ve Shmyhal’in hava savunması ve topçu ve Ukrayna silahlı kuvvetleri için eğitim gibi güvenlik yardımı önceliklerini görüştüklerini söyledi.

Toplantı, Ukrayna kuvvetlerinin doğudaki Bakhmut kentini savunmaya devam ettiği ve Rus işgali altındaki toprakları geri almak için beklenen bir karşı saldırıya hazırlandığı ve Austin’in yakın zamanda gizli belgelerin sızdırıldığı iddiasının yansımalarıyla uğraştığı sırada gerçekleşti.

Pentagon sözcüsü Tuğgeneral Pat Ryder yaptığı açıklamada, Austin ve Shmyhal’in hava savunması ve topçu ve Ukrayna silahlı kuvvetleri için eğitim gibi güvenlik yardımı önceliklerini görüştüklerini söyledi. ifade.

Ryder, Austin’in Shmyhal ile Ukrayna Savunma Temas Grubu’nun 21 Nisan’da yapılması planlanan bir sonraki toplantısının temel hedeflerini paylaştığını ve “Ukrayna halkının cesaretini takdir ettiğini ve ABD’nin desteğini ne kadar sürerse sürsün sürdüreceğini yeniden teyit ettiğini” söyledi. .

Temas grubu, Ukrayna’yı desteklemek için ekipman tedarik eden 50’den fazla ülkeyi içermektedir.

Austin, ABD’nin “satın alma yoluyla ve kendi stoklarımızdan hızla güvenlik yardımı sağlamaya devam edeceğini” söyledi ve Ukrayna’nın müttefiklerinin “bu bahar ve sonrasında” savunma ihtiyaçlarını karşılayacağından emin olduğunu da sözlerine ekledi.

Ukrayna yakında bir karşı saldırı başlatacağını belirtti.

Savaş alanında Rusya, kuvvetlerinin Bakhmut’u geçmeye çalışan Ukrayna Ordusu rezervlerini vurduğunu söylerken, Ukrayna ordusu, kuvvetlerinin kuşatma altındaki şehrin yüzde 80’inden fazlasını ele geçirdiği yönündeki Rus iddiasını reddetti.

Ukrayna, Bakhmut çevresinde yoğun çatışmalar devam ederken, kuvvetlerinin doğuda Rus kuvvetleri tarafından geçen gün 72 saldırıyı püskürttüğünü söyledi.

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, “Teçhizat ve insan gücündeki çok sayıda kayba rağmen, düşman saldırı savaşından vazgeçmiyor. Ana çabalarını Lyman, Bakhmut, Avdiyivka ve Maryinka bölgesinde saldırı operasyonları yürütmeye odaklamaya devam ediyor.” Silahlı Kuvvetler bir açıklamada ifade 12 Nisan’da

Ukrayna kara kuvvetleri komutanı Serhiy Cherevatiy, Bakhmut’taki durumun kontrol altında olduğunu söyleyerek, Kiev’in birliklerinin kuşatılmasına izin vermeyeceğini de sözlerine ekledi. Doğu Donetsk bölgesinde Bakhmut için aylarca süren savaş, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin başlamasından bu yana en kanlı savaşlardan birine dönüştü.

Rusya’nın atadığı Kırım’ın başkanı Sergei Aksyonov, normalde 1 Mayıs ve 9 Mayıs tarihlerinde düzenlenen tören ve yürüyüşlerin iptal edildiğini duyurdu.

Ayrıca, o böbürlenmek Rus Ordusunun yasadışı olarak ilhak edilmiş yarımadadaki savunması hakkında ve Ukrayna silahlı kuvvetlerinin beklenen karşı saldırısının korkutucu olmadığını söyledi.

İngiliz istihbaratı, Rus ordusunun, geçmişte Ukrayna bombardımanı tarafından hedef alınan güneydeki stratejik bir şehir olan Rus işgali altındaki Melitopol şehrini korumak için karşı taarruza hazırlık olarak 120 kilometre uzunluğunda üç savunma hattı inşa ettiğini söyledi.

Yıllardır ABD askeri sırlarının en ciddisi olabilecek belge sızıntısı, ABD’nin Şubat sonundan Mart ayına kadar uzanan gizli savaş değerlendirmelerini içeriyor gibi görünüyor.

23 Şubat tarihli ve Reuters tarafından alıntılanan bir değerlendirme, Rusya’nın doğu Ukrayna’daki Donbas bölgesini almasının mümkün olmadığını söylüyor.

Değerlendirmede, “Rusya’nın Donbas bölgesindeki ezici yıpratma kampanyası muhtemelen bir çıkmaza doğru gidiyor ve Moskova’nın 2023’te tüm bölgeyi ele geçirme hedefini engelliyor.”

Rusya ve Ukrayna belgelerin doğruluğunu sorgularken, ABD’li yetkililer bazı dosyaların değiştirilmiş göründüğünü söylüyor.

Reuters’in haberine göre

Source Link

ACM Cyprus

ACM Cyprus

Esta Construction

Pools Plus Cyprus

Artificial intelligence has reinterpreted this news for you.

Ukrainian Prime Minister Denys Shmyhal has made another big move for modern and sophisticated US weapons in a meeting with US Defense Secretary Lloyd Austin at the Pentagon on April 12th. Shmyhal said Ukraine needed “more air defense systems to minimize the impact of Russian air attacks, more heavy guns, howitzers and ammunition for them” and asked the Pentagon to “reconsider the possibility of providing Ukraine with long-range missiles.” During the joint statement with Austin, Shmyhal said Kiev welcomed the coalition joining the US in providing tanks and Bradley and Stryker infantry combat vehicles for Ukraine, but insisted that more of these weapons were needed for our counterattack to succeed. Shmyhal also stated that Ukraine had formed a coalition of fighter jets, inviting the US to be its main participant. Pentagon spokesman Brigadier General Pat Ryder said that Austin and Shmyhal had discussed security assistance priorities, such as air defense and artillery, and training for the Ukrainian Armed Forces. The meeting took place as Ukrainian forces continued to defend the city of Bakhmut in the east and prepared for an expected counterattack to recover the occupied territories, while Austin had to deal with fallout from the recent leak of classified documents.

Related Articles

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Back to top button