τεχνολογία

Motosikletçiler İstanbul’da buluşacak – Otomobil Haberleri

Türkiye’de motosiklet sektöründe ithalat, dağıtım, satış ya da üretim faaliyeti bulunan 44 markanın temsil eden Motosiklet Endüstrisi Derneği “MOTED” tarafından desteklenen 2023 Uluslararası Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı, 27 – 30 Nisan 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşiyor. Motosiklet Endüstrisi Derneği (Moted) Yönetim Kurulu Başkanı Başarı Erbaş 2022 yılında 92 bin kişinin ziyaret ettiği ve Messe Frankfurt’tun düzenlediği fuara bu yıl daha büyük bir ilgi olacağını düşündüklerini söyledi.

Erbaş şunları kaydetti: “Diğer sektörlerdeki fuarlara nazaran motosiklet fuarının şöyle bir özelliği var, bu da ürün teşhiri ve görsel çekiciliği direk satış performansına yansıyabiliyor. Tüketici fuar esnasında ürünleri inceleyip, alım kararı verebiliyor. Bu sebeple de firmalar bütün senenin satışlarına yansıyabilecek bu fuara çok özen gösteriyorlar. Günümüzde tüm sektörlerde yaşadığımız gelişmeler ve pazarda meydana gelen yeni oluşumlar rekabetin yoğun bir şekilde yaşadığı ortam doğurmuştur. Bugün artık sadece kaliteli mal üretip pazara sürmek başarı elde etmek ve satış yapabilmek için yeterli görülmemektedir. Tüketiciler aynı malın değişik fiyat kalite ve biçimleri ile karşılaşabilmekte ve ihtiyacı olan mal ya da hizmetin değişik alternatifler arasından seçme şansına sahip olmakta.MOTED Türkiye’de motosiklet sektörünün gelişimi için gerekli aksiyonların, yasal mercilerle koordineli olarak alınması ve toplumun motosiklet kullanımına yönelik bilinçlendirilmesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Bunun yanı sıra MOTED Türkiye’de motosiklet sektörü ve ilgili her türlü konu hakkında yöneltilen yurt içi ve yurt dışı kaynaklı bilgi edinme taleplerinde danışma kaynağı görevini üstlenmiştir.”

160 milyona çıkacak

Araştırmalara göre küresel yıllık iki tekerli araç üretiminin, bugünkü seviyesinin 1/3’i oranında artarak 2025 yılında 160 milyon araca çıkacağı öngörülüyor. Erbaş, “Bu da motosiklet teknolojisinin iş dünyasının önemli bir itici gücü olma potansiyeline işaret ediyor. Bunun kanıtlarını Dünyadaki motosiklet sektörünün öneminde ve bugüne kadar geçirdiği evrelerde görmek mümkün. Motosiklet sektörünün 2022 yılı Türkiye toplam cirosu yaklaşık 20.606.173.000 TL civarında olmuştur. 2022 yılında toplam 415 bin motosikletin tescili yapıldı. Motosiklet tescil sayısı geçen yılın Ocak-Şubat aylarına göre % 222 oranında artması yıl sonunu iyi bir sonuçla kapanacağının büyük bir göstergesidir. 2023 Ocak-Şubat aylarında 77.301 adet tescil yapılırken 2022’nin aynı döneminde 24.004 adet tescil yapıldı. 2023 yılında ise pazarın 450 bin adet civarında olacağı tahmin etmekteyiz” dedi.

 

ACM Cyprus

Esta Construction

Pools Plus Cyprus

Yapay Zeka Yorumluyor

Motosikletçiler İstanbul’da buluşacak
Motosiklet tutkunları İstanbul’da bir araya geliyor. 14 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek olan etkinlikte binlerce motosiklet sever İstanbul sokaklarında gezinti yapacak.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Motosikletçiler İstanbul’da Buluşuyor etkinliği, Türkiye’deki motosiklet severlerin en çok beklediği organizasyonlardan biri haline geldi. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da birçok farklı modelden motosikletlerin bir arada gösterileceği etkinlik, özellikle İstanbul’da yaşayan motosiklet severler için büyük bir fırsat sunuyor.

İstanbul’un farklı noktalarında gerçekleştirilecek olan konvoy, sabah saatlerinde başlayacak ve gün boyunca devam edecek. Motosiklet severler, önceden belirlenmiş rotaları takip ederek İstanbul’un farklı semtlerinde gezinti yapacak. Bu sırada trafik kurallarına uymak ve güvenli sürüş yapmak, organizasyonun en önemli unsurlarından biri.

Etkinliğe katılmak isteyenler, motosikletleriyle İstanbul’un farklı noktalarında toplanacaklar ve oradan konvoya katılacaklar. Konvoyda yer almak isteyen motosiklet severlerin, motosikletlerinin üzerinde ehliyet ve sigorta belgelerinin bulunması gerekiyor.

Etkinlik, aynı zamanda motosiklet tutkunları için eşsiz bir fırsat sunuyor. Bir araya gelen binlerce motosiklet sever, bu tutku paylaşımı sayesinde yeni insanlarla tanışma ve farklı motosikletlerle tanışma fırsatı bulacaklar.

Motosikletçiler İstanbul’da Buluşuyor etkinliği, sadece motosiklet severlerin değil, tüm İstanbulluların da ilgisini çekecek bir organizasyon. Hem görsel hem de işitsel bir şölen sunacak olan etkinliği kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Bu Haber ACM Cyprus Yeni Teknolojiler Çalışması Kapsamında, OpenAI – ChatGPT Tarafından (Türkçe veya İngilizce) Yeniden Yazılmıştır.

Kaynak Link

Related Articles

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Back to top button